آموزش نسخه خوانی در داروخانه آموزش نسخه خوانی در داروخانه

پکیج آموزشی اصول نسخه خوانی در داروخانه به همراه صد ها نمونه نسخه آموزشی

آموزش دستیار دندانپزشک

 

سلامت نیوز: یافته های جالب یك پژوهش كه اخیرا انجام شده است نشان می دهد رابطه ای بیولوژیك میان تنهایی و بروز بیماری های مختلف در فرد منزوی وجود دارد كه می تواند زندگی اش را به مخاطره بیندازد.

«جان كاسیوپو» محقق دانشگاه شیكاگو و نویسنده پژوهش «اثرات بیولوژیكی تنهایی» نتایج تحقیقات خود را در نشست علمی «روانشناسی اجتماعی» در سن دیگو اعلام كرد.

بر اساس نتایج این تحقیقات، رابطه ای میان تنهایی و بروز مشكلات قلبی و عروقی، بروز التهاب در بدن، مشكلات یادگیری و نقص حافظه وجود دارد و حتی مگس میوه ایزوله شده نیز از وضعیت سلامتی بدتری نسبت به سایر مگس ها برخوردار است و زودتر از سایرین می میرد. تنهایی دارای اثرات منفی متعددی است كه در یافته های این پژوهشگر به آنها اشاره شده است:

تنهایی و مشكلات قلبی و عروقی

این پژوهشگر، در بررسی های خود دریافت، رابطه ای میان تنهایی و سخت شدن شریان های خونی كه منجر به افزایش فشار خون می شود، وجود دارد.

تنهایی باعث افزایش ترشح هورمون استرس كورتیزول و بالا رفتن فشار خون می شود؛ به حدی كه فرد در آستانه منطقه خطر و احتمال سكته قلبی و مغزی قرار می گیرد.

سیستم گردش خون افراد منزوی ضعیف است و این وضعیت، عملكرد قلب را دشوار می سازد. شیوع مشكلات قلبی و عروقی در این گروه بیش از سایر افراد گزارش شده است.

تنهایی و ضعف سیستم ایمنی

محققان تغییراتی در برخی از ژن های سیستم ایمنی افراد منزوی مشاهده كرده اند. برخی از ژن های كلیدی و مهم كه در واكنش های ضد ویروسی و تولید آنتی بادی نقش دارند، در بدن این افراد دچار تغییراتی می شوند كه باعث تضعیف عملكرد سیستم ایمنی در مقابل حملات ویروسی خواهد شد.

دیگر یافته های این پژوهش حاكیست: سیستم ایمنی باید بین حملات ویروسی و تهاجم باكتریایی یكی را انتخاب كند. در بدن افراد منزوی كه جهان را مانند یك مكان تهدیدآمیز می بینند، سیستم ایمنی به جای تمركز بر تهدیدات ویروسی، حملات باكتریایی را انتخاب می كند. در این حالت بدن بدون حفاظت ضد ویروسی و تولید آنتی بادی مستعد ابتلا به بیماریهای ویروسی می شود و در نتیجه توانایی برای مقابله با بیماریهایی از جمله سرطان به پایین ترین حد خود می رسد.

افراد منزوی و تنها از خطر بالای ابتلا به سرطان و بیماریهای ویروسی برخوردار هستند

.
تنهایی و مشكلات خواب

نتایج پژوهش یاد شده نشان می دهد: كیفیت خواب در افراد تنها، تنزل پیدا كرده و بر سلامت جسمی و روحی آنها اثر منفی می گذارد؛ فرد در طول شب بارها از خواب بیدار می شود و طول زمان واقعی خواب بسیار كم است.

تنهایی و دید منفی نسبت به اجتماع

یافته ها حاكی از آن است كه میزان واكنش شدید به رفتارهای منفی دیگران در افراد منزوی بیشتر از سایرین است. از نظر افراد تنها، دنیا جای امنی نیست و این حس را به دیگران نیز القا می كنند. افراد تنها غمگین هستند و باعث ایجاد ناراحتی، سرخوردگی، ناامنی جسمی و روحی در دیگران می شوند.

رهایی از تنهایی

بر اساس نتایج این تحقیق، آموزش مهارت های اجتماعی برای ایجاد نگرش مثبت نسبت به اجتماع و جمع كردن افراد دور هم برای گذراندن اوقات فراغت در محیطی شاد، بهترین راه كمك به افراد منزوی و تنهاست.

آموزش نسخه خوانی ویزه تابستان
صفحه اصلی انجمن سایت فروشگاه سایت خرید کارت شارژ تبلیغات کسب درآمد در خانه
آموزش نسخه پیجی در داروخانه