آموزش نسخه خوانی در داروخانه آموزش نسخه خوانی در داروخانه

پکیج آموزشی اصول نسخه خوانی در داروخانه به همراه صد ها نمونه نسخه آموزشی

آموزش دستیار دندانپزشک

دوربينهای بسياری با امکانات و قابليتهای مختلف وجود دارند که نميتوانيد تصور کنيد.
قبل از اينکه جستجوی خود را برای خريد دوربين آغاز کنيد در نظر داشته باشيد که تعداد زيادی از دوربينهای ديجيتال قابليت های مشابه ای دارند, ولی اين مساله به اين معنی نيست که کارايي يکسانی را هم ارايه ميکنند. نقدها را که به Reviews معروف هستند بخوانيد, هم نقدهای online و هم نقدهای مجلات را. از دوستان, فاميل, همسايه ها و همکاران درباره دوربينهای آنها سوال کنيد. بعضی از مشخصات کليدی عبارتند از:

 مگاپيکسل
از 1.3 تا 6.1 مگاپيکسل و بالاتر, مقدار بيشتر معمولا در مسابقه مگاپيسکل بهتر است. مساله اصلی اين است که بدانيد از عکسهايتان چه ميخواهيد. برای چاپ يک عکس با سايز 20x25 يا بزرگتر با کيفيت بالا, يک دوربين با حداقل سه مگاپيکسل ضروری است. ولی اگر عکسها را برای وب سايت يا چاپهای با سايز کوچک (مانند 8x13 يا 10x15) ميخواهيد, نتيجه ای خوبی که ميگيريد اين است که يک دوربين با قيمت کمتر در کلاس يک يا دو مگاپيکسل کفايت ميکند.البته داشتن مگاپيکسلهای بيشتر به شما صدمه ای نميزند. اگر قيمت يک مساله باشد, يک دوربين با مگاپيکسل کمتر به خوبی کارش را انجام ميدهد. فقط به خاطر داشته باشيد که هميشه با بيشترين کيفيت دوربينتان (بيشترين مگاپيکسل آن) عکاسی کنيد.


 اندازه
دوربينهای ديجيتال در تمامی شکلها و اندازه ها هستند. درحالی که بعضی دوربينهای ديجيتال بسيار کوچک در بازار وجود دارد که عکسهای خوبي ميندازد, ولی سايز کوچک آنها از لحاظ فيزيکی نميتواند تمامی قابليت های مورد نياز مصرف کننده را شامل شود. به خاطر داشته باشيد در صورتی که همسايه شما دوربين ديجيتالی دارد که در جيب پيراهنش جا ميشود, نياز شما به 10X زوم اپتيکال و يک فلش اکسترنال حداقل دوربينی با سايز متوسط تا بزرگ را ميخواهد. اگر کوچک بودن دوربين در بالای ليست مشخصات مهمتان است, دقت کنيد که شايد مجبور شويد بعضی از قابليت های ديگر را فدا کنيد.


زوم
نزديکتر شدن به موضوع عکاسی, يکی از رازهای گرفتن عکسهای بهتر است. ولی چه چيزی در مورد زوم ديجيتال/اپتيکال وجود دارد؟ بسيار خوب, تفاوت بزرگی بين اين دوتا وجود دارد.
زوم اپتيکال به بزرگنمايي خود لنز گفته ميشود هنگامی که شما زوم را روی موضوع به عقب و جلو ميبريد.(که به عنوان تغيير فاصله کانونی هم شناخته ميشود.) به عبارت ديگر, لنز عقب و جلو رفتن را دقيقا مانند دوربينهای فيلمبرداری تنظيم ميکند. زوم اپتيکال کيفيت عکس ديجيتال را کم نميکند. اگر شما به زوم کردن علاقه داريد, مطمئن شويد که دوربينی که ميخريد دارای قابليت زوم اپتيکال قوی باشد.
زوم ديجيتال فاصله کانونی را تغيير نميدهد. در عوض, هرچقدر که به جلوتر زوم ميکنيد, بخش کوچکتر و کوچکتر سنسور ديجيتال برای ذخيره سازی عکس ديجيتال استفاده ميشود. نتيجه اين کار, هرچه کمتر شدن تعداد پيکسل ها در عکس است. وقتی که ميخواهيد عکسی را که با زوم ديجيتال زيادی گرفته شده است را چاپ کنيد فاقد وضوح و شفافيت خواهد بود.


باتری
دوربينهای ديجيتال باتريها را مثل آب نبات ميخورند. که اين ميتواند يک موضوع گران قيمت باشد.
حداقل مطمين باشيد دوربينی که انتخاب ميکنيد, باتريهای شارژی را بپذيرد. ( اغلب آنها ميتوانند). سايزهای مختلف باتری به دوربينهای مختلف ميخورد و مدل باتريها مورد استفاده ميتواند به عنوان يکی از عوامل انتخاب دوربين مورد بحث قرار بگيرد. به عمر باتريهای معمولا در نقدهای هر دوربين اشاره ميشود, پس به خاطر داشته باشيد که آنها را هم مطالعه کنيد. يک دوربين خوب حدود 100 عکس با يکبار شارژ ميگيرد, که البته عوامل مختلفی وجود دارد که ميتواند روی اين مساله تاثير بگذارد. تا زمانی که نتوانيد از دوربين خود بدون باتريها استفاده کنيد, بايد در نظر داشته باشيد که به برای استفاده از دوربينتان احتياج به کابل برق يا آداپتور داريد.
بعضی از دوربينها باتريهای مخصوص به خود را دارند که فقط برای آن مدل خاص طراحی شده اند.
اغلب شارژر هم در خود دوربين وجود دارد, که اين بسيار خوب است. قيمت باتريهای اضافه و شارژرهايي را که توسط کارخانه ارايه ميشود را هم در نظر داشته باشيد. اينها چيزهای اضافه ای است که شما قطعا بايد بخريد, چه همراه دوربينتان باشد يا نباشد.


کارتهای حافظه
يکی ديگر از موضوعات قابل بحث, مدل کارت حافظه ای است که در دوربين استفاده ميشود. اگر ميخواهيد از دوربين خود در حين سفر استفاده کنيد, ظرفيت بالاتر کارت حافظه برای ذخيره سازی عکسها تا زمانی که بتوانيد آنها را برروی کامپيوترتان دانلود کنيد بسيار بدرد خواهد خورد. اگر از دوربينتان در کار استفاده ميکنيد يا اينکه دايما آنرا حمل ميکنيد, ممکن است که کارت بادوام تری بخواهيد. کارتهای حافظه کامپکت فلش CompactFlash در حال حاضر با توجه به دوام و ظرفيت های مختلفی که دارد ( از 16 مگابايت تا يک گيگا بايت ) پرطرفدارترين مدل کارت در بازار است.

امروزه در بازار تعداد بيشتری از دوربينها کارتهای حافظه کامپکت فلش را نسبت به مدل کارتهای ديگر قبول ميکنند, که بدين معنی است که انتخابهای بيشتری در دوربينها, کارتهای حافظه يا کارت خوانها داريد.


مانيتورهای LCD
تمامی دوربينهای ديجيتال دارای يک صفحه نمايش داخلی هستند که معمولا مانيتورهای LCD ناميده ميشوند.
اين مانيتور به شما امکان بازبينی عکسها يا عوض کردن تنظيمات دوربين را ميدهد. بعضی از آنها بزرگ و روشن هستند و اطلاعاتی در مورد عکسها ارايه ميدهند. بعضی از آنها سايبانهای مخصوصی دارند که ديدن LCD را در روزهای پرنور آسان ميکند. بعضی از آنها به بدنه دوربين چسبيده اند, در حالی که بعضی از آنها ميچرخند, کج ميشوند يا از بدنه دور ميشوند. تمامی اينها قابليتهای جالبی است, ولی قبل از اينکه تصميم بگيريد, در نظر داشته باشيد که چگونه از دوربين استفاده ميکنيد. اگر احتياج داريد که از گوشه ها يا لبه ها عکاسی کنيد, مثلا در کارهای ساختمانی و ... , يک LCD متحرک چيز خوبی است. برای نگاه کردن در LCD دقت کنيد و مطمين باشيد که به چشمان شما فشار نياورد.


مدهای صحنه Scene Modes
مدهای صحنه به شما و دوربينتان کمک ميکنند که با کمک هم عکسهای بهتری بگيريد. وقتی که يک صحنه, مانند پرتره يا منظره, را انتخاب ميکنيد, دوربين به طور خودکار خودش را برای بهترين حالت آن صحنه تنظيم ميکند. اگر نخواهيد که زياد در مورد اتفاقاتی که پشت صحنه عکاسی ميافتد فکر کنيد و همچنان ميخواهيد که عکسهای عالی بگيريد, دوربينی با مدهای صحنه متنوع را مدنظر داشته باشيد.


فلاش
کاهش دهنده قرمزی چشمها قابليت استانداردی برروی اکثر دوربينها است ولی به خاطر داشته باشيد که اين قابليت فقط کاهنده است, نه از بين برنده. اگر شما کاملا از قرمزی چشم بدتان ميايد يا اينکه عکسهای پرتره زيادی ميگيريد, دوربينی دارای Hot-Shoe ( محل نصب فلش) يا اتصال ديگری برای فلش خارجی درنظر بگيريد. فلش را از لنز دوربين برای کاهش اثر قرمزی چشم دور نگه داريد, اينکار اغلب پرتره های جذابی را هم بوجود مياورد. اگر بيشترين کنترل را برروی فلاش ميخواهيد, به دنبال دوربينی بگرديد که به شما اجازه تنظيمات دستی خروجی فلاش را بدهد.

 

آموزش نسخه خوانی ویزه تابستان
صفحه اصلی انجمن سایت فروشگاه سایت خرید کارت شارژ تبلیغات کسب درآمد در خانه
آموزش نسخه پیجی در داروخانه