آموزش نسخه خوانی در داروخانه آموزش نسخه خوانی در داروخانه

پکیج آموزشی اصول نسخه خوانی در داروخانه به همراه صد ها نمونه نسخه آموزشی

آموزش دستیار دندانپزشک

سایه شوم تروریسم بار دیگر در استان سیستان و بلوچستان خودنمایی کرد و این بار نیروهای مرزبانی یک هنگ مرزی در سراوان هدف یک حمله تروریستی قرار گرفتند؛ حمله‌ای که به شهادت 14 نفر از هموطنانمان و مجروحیت شش نفر دیگر منجر شد.

 
 

این حمله تروریستی در حالی صورت گرفته که از زمان دستگیری و اعدام عبدالمالک ریگی، سردسته گروهک تروریستی جندالله در سال 89، تاکنون شاهد چنین حمله تروریستی در این سطح در منطقه سیستان و بلوچستان نبودیم و هنوز گروهی مسئولیت این حمله تروریستی را به عهده نگرفته است.

غروب جمعه؛ نقطه صفر مرزی

این عملیات تروریستی، حوالی غروب روز جمعه، در محدوده صفر مرزی در سراوان و در حالی اتفاق می افتد که ماموران مرزی در حین گشتزنی، متوجه ورود افرادی از گروه های تروریستی و اشرار منطقه می شوند. درگیری آغاز می شود و متاسفانه یکی از خودروها که حامل نیرو بود بر اثر حمله تروریست ها بشدت آسیب می بیند.

این روایتی است که علی عبداللهی، معاون سیاسی ـ امنیتی وزارت کشور از این واقعه تروریستی بیان کرده است.

البته سردار سرتیپ حسین ذوالفقاری، فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی، این رویداد را این گونه روایت کرده است که: «جمعه شب، اشرار مسلح با کمین، هنگام جا بجایی ماموران پاسگاه، اقدام به درگیری و به شهادت رساندن جمعی از ماموران هنگ مرزی سراوان می کنند».

بر اساس اخباری که منتشر شده ظاهرا، هشت نفر از ماموران مرزبانی کشورمان در همان صحنه درگیری به شهادت می رسند و هشت نفر نیز مجروح می شوند که شش نفر از مجروحان به دلیل شدت جراحت، به جمع همرزمان شهیدشان می پیوندند.

البته معاون سیاسی ـ امنیتی وزارت کشور در گفت وگوهایی که داشت، اعلام کرده بود سه نفر از ماموران مرزبانی هم به گروگان گرفته شده اند که البته این خبر از سوی سردار ذوالفقاری و معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان تکذیب شد.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان در ساعات ابتدایی روز گذشته در گفت وگو با واحد مرکزی خبر، اعلام کرده بود که دو مامور مرزبانی، نیز پس از این حمله تروریستی مفقود شده بودند که پس از چند ساعت پیدا شدند.

متواری شدن اشرار بعد از رسیدن نیروهای کمکی

مدتی پس از آغاز درگیری نیروهای مرزبانی با تروریست ها نیروهای کمکی از راه می رسند و تروریست ها که قصد نفوذ به کشورمان را داشتند به آن سوی مرز در داخل خاک پاکستان متواری می شوند.

گرچه از میزان تلفات تروریست ها در این درگیری خبری منتشر نشده، اما معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان اعلام کرده تعدادی از تروریست های مسلح وابسته به بیگانه در این درگیری به هلاکت رسیدند .

وی در گفت وگو با واحد مرکزی خبر افزود: منطقه صفر مرزی که محل درگیری مرزبانان کشورمان با تروریست های مسلح وابسته به بیگانه شد، از مناطق بسیار ناامنی است که دولت پاکستان اشراف امنیتی بر آن ندارد و چند بار به دولت پاکستان برای برقراری امنیت در این منطقه مرزی هشدار داده شده است.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان اظهار کرد: تروریست های مسلح وابسته به بیگانه از طریق مرز پاکستان وارد کشورمان شده بودند و بعد از درگیری و به شهادت رساندن مرزبانان کشور و با دادن تلفات به خاک پاکستان متواری شدند .

روحانی: دولت مصمم به برخورد با این گونه شرارت های هدایت شده است

اما از همان ساعات اولیه پس از این حمله تروریستی، پیگیری ها در داخل کشور برای بررسی ابعاد این ماجرا آغاز شد.

بر همین اساس، رئیس جمهور کشورمان با صدور پیامی ضمن تسلیت شهادت جمعی از مرزبانان در منطقه سراوان، از وزیر کشور خواست اقدامات لازم را برای برخورد با این شرارت ها انجام دهد و وزارت امور خارجه را نیز موظف به پیگیری اجرای موافقت نامه امنیتی با پاکستان کرد.

در پیام حسن روحانی آمده است: دولت جمهوری اسلامی ایران مصمم است تا با تکیه بر حمایت های بی دریغ مردم عزیز در پاسداری از مرزهای میهن اسلامی با این گونه شرارت های هدایت شده برخورد کند؛ بنابراین از وزیر محترم کشور می خواهم تا در اسرع وقت با تشکیل کمیته ای ویژه با همکاری نیروی انتظامی جهت رسیدگی این امر با این شرارت ها برخورد و گزارش آن را در اسرع وقت به اینجانب ارائه کند. وزارت امور خارجه نیز موظف است اقدامات لازم جهت اجرای موافقت نامه امنیتی با پاکستان را پیگیری و نتیجه را گزارش کند.

وزارتخانه های کشور و امور خارجه؛ پیگیر ماجرا

در همین حال، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با بیان این که وزارتخانه های کشور و امور خارجه به طور مشترک در حال پیگیری این موضوع هستند به ایرنا گفت: از دولت پاکستان می خواهیم نسبت به کنترل جدی و محکم تر مرزهایشان بیش از گذشته اقدام کنند.

عبداللهی با اشاره به موافقت نامه امنیتی بین ایران و پاکستان، خواستار جدیت بیشتر طرف پاکستانی برای کنترل مرزها در مبارزه با تروریست ها شد.

وی گفت: اقداماتی برای تشدید کنترل شده است و موافقت نامه امنیتی نیز با پاکستان داریم که طی آن طرف پاکستانی متعهد است کنترل بیشتری بر مرز خود اعمال کند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: استانداری سیستان و بلوچستان تیم ویژه ای را برای بررسی موضوع به منطقه اعزام کرده و در این باره شورای تأمین استان صبح شنبه (دیروز) جلسه ویژه ای را برای اتخاذ تصمیمات لازم برگزار کرده است . وی، اعلام کرد که شورای امنیت کشور قرار است در جلسه ویژه ای در اولین فرصت به بررسی این موضوع بپردازد.

معاون وزیر کشور تصریح کرد: علاوه بر پیگیری و رسیدگی در داخل، حتما بررسی دو جانبه با طرف پاکستانی در این زمینه صورت می گیرد.

حاتم نارویی، استاندار سیستان و بلوچستان هم درباره عملیات تروریستی اخیر گفت: تروریست ها با استفاده از تاریکی شب و تعویض پست دیده بانان و نیروهای مستقر در میل 169 کوهک سراوان اقدام به تیراندازی کرده که به شهادت 14 نفر از مرزبانان و مجروح شدن شش نفر دیگر منجر شد.

نارویی افزود: نیروهای مرزبانی دراین درگیری درپاسخ به تروریست ها به تبادل آتش پرداختند که به دلیل قرارگیری محل حادثه در نقطه صفر مرزی، تروریست ها با استفاده از تاریکی شب به داخل خاک پاکستان متواری شدند. استاندارسیستان و بلوچستان درباره هلاکت یا مجروح شدن تروریست های مسلح هم گفت: این مساله در دست بررسی است و اخبار دقیق آن در زمانی مناسب به اطلاع مردم خواهد رسید.

اعدام 16 تروریست در زندان زاهدان

به دنبال شهادت تعدادی از هموطنانمان در این حادثه تروریستی، صبح دیروز، ۱۶متهم جرائم شرارت و امنیتی، که پیش از این حکم اعدام آنها قطعی شده بود در ندامتگاه مرکزی زاهدان در حضور مقامات قضایی به دار مجازات آویخته شدند .

به گزارش واحد مرکزی خبر، گفته می شود سه نفر از این معدومان از طایفه ریگی هستند که در عملیات انتحاری مسجد جامع زاهدان مشارکت داشتند .

بر اساس این گزارش، جرم این 16 اعدامی، شرارت، راه بندان و قاچاق مواد مخدر بوده است و اجساد این معدومان پس از اجرای حکم از سوی پزشکی قانونی تحویل نیروهای انتظامی و امنیتی شد.

محمد مرزیه، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان درباره اعدام این افراد گفت: پرونده این افراد از سال های قبل تکمیل شده و حکم آنان صادر و به تایید مراجع عالی قضایی هم رسیده بود و بارها به گروهک تروریستی و اعضای آنان هشدار داده بودیم که چنانچه اقدامی علیه امنیت استان سیستان و بلوچستان و کشور انجام ندهند فرصت عفو و بخشش را به این افراد خواهیم داد و چنانچه اقدامی نسنجیده انجام دهند، پاسخی کوبنده دریافت خواهند کرد که اعدام این افراد پاسخی به درگیری اعضای گروهک های تروریستی علیه مرزبانان سراوان و به شهادت رساندن نیروهای مرزبانی سراوان بود.

تسلیم یادداشت اعتراضی ایران به کاردار پاکستان در تهران

همچنین عصر دیروز مدیرکل غرب آسیای وزارت امور خارجه در ملاقات با کاردار پاکستان در تهران، یادداشت اعتراض رسمی جمهوری اسلامی ایران را در رابطه با عملیات تروریستی از خاک پاکستان علیه مرزبانان جمهوری اسلامی ایران را تسلیم وی کرد.

در این ملاقات از دولت پاکستان قویا خواسته شد تا بر اساس موافقت نامه همکاری های امنیتی و قرارداد استرداد مجرمان بین دو کشور نسبت به برخورد قاطعانه و دستگیری رهبران و اعضای گروه تروریستی که به خاک پاکستان متواری شده اند مبادرت کرده تا به مجازات برسند.

در این ملاقات کاردار پاکستان ضمن ابراز تاسف از شهادت مرزبانان جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: مراتب در اسرع وقت به دولت پاکستان منعکس می شود تا بسرعت مورد پیگیری قرار گیرد.

 

آموزش نسخه خوانی ویزه تابستان
زیرمجموعه : اخبار روز , حوادث ,
تعداد مشاهده : 1358
صفحه اصلی انجمن سایت فروشگاه سایت خرید کارت شارژ تبلیغات کسب درآمد در خانه
آموزش نسخه پیجی در داروخانه