آموزش نسخه خوانی در داروخانه آموزش نسخه خوانی در داروخانه

پکیج آموزشی اصول نسخه خوانی در داروخانه به همراه صد ها نمونه نسخه آموزشی

به وارونه خوش آمدید . در این تایپک میخواهیم کتاب اموزش دستیار دندانپزشک روبا 28 فصل آموزشی فارسی در قالب pdf رو برای شما معرفی کنیم. این کتاب توسط وب سایت دنتال مد تهیه شده است که در کنارش ویدئوهای آموزشی و همینطور 60 روز پشتیبانی رایگان داره . با من در ادامه همراه باشید. تا به معرفی کتاب دستیار کنار دندانپزشک تدوین شده توسط وب سایت دنتال مد بپردازیم.

علم و هنر دندانپزشكي در سال هاي اخير بيش از هر زماني پيشرفت داشته و اكنون در اوج پيشرفت خود مي باشد. امروزه به نسبت گذشته افراد خيلي بيشتري تمايل به نگه داري دندان هاي خود داشته و همچنين اغلب مردم توجه بيشتري به زيباتر كردن دندان ها و لبخند خودشان دارند. گسترش تعداد مطب ها و كلينيك هاي دندانپزشكي از يك سو، افزايش مراجعات بيماران به مراكز دندانپزشكي و تقاضاي روز افزون درمان هاي دندانپزشكي به ويژه درمان هاي زيبايي از سوي ديگر حضور يك و حتي گاها بيشتر از يك دستيار دندانپزشك ماهر را در كنار دندانپزشكان بيش از پيش ضروري ساخته است.

دستيار دندانپزشك چه كسي است؟

دستيار كنار دندانپزشك عضو بسيار مهمي در تيم مطب دندانپزشكي مي باشد كه وظايفي از جمله تكميل پرونده براي بيماران، انجام فرآيند هاي استريليزاسيون ابزارها و ضدعفوني محيط، آماده سازي يونيت و بيمار جهت شروع درمان، قرار دادن ست وسايل مورد نياز بسته به نوع درمان، آماده و مخلوط كردن و تحويل مواد دنداني مورد نياز دندانپزشك و... را بر عهده دارد.

هدف دستيار دندانپزشك ساده تر كردن فرآيند هاي درماني براي دندانپزشك، كاهش زمان و افزايش كيفيت درمان ها با كمك به دندانپزشك، كاهش اضطراب بيماران و... مي باشد.

آيا دستيار كنار دندانپزشك شغل راحتی است؟

حرفه ي دستيار كنار دندانپزشك (نرس دندانپزشك) به خاطر ورود سريع به بازار كار، ارزش اجتماعي بالا، درآمد نسبتا خوب و ثبات شغلي (به شرط داشتن مهارت كافي)، جزء مشاغل محبوب به شمار مي آيد. يك دستيار دندانپزشك خوب و كارآمد، علاوه بر اين كه بايد خصوصياتي چون انظباط، اخلاق و برخورد مناسب، مورد اعتماد بودن و دقت و حوصله ي زياد را داشته باشد،  مشخصا بايد از سطح بالايي از دانش و مهارت عملي نيز برخوردار باشد. همچنين اين حرفه نياز به سلامت و قدرت جسماني نسبتا بالا مي باشد زيرا ممكن است دستيار زمان زيادي را در طول روز سرپا و مشغول كار سپري نمايد.

شما مي توانيد وظايف يك دستيار دندانپزشك را به طور كامل در مقاله زير مطالعه كنيد.

 

وظايف يك دستيار كنار دندانپزشك چيست؟ شرح كامل وظابف

 

چگونه مي توان  حرفه دستيار دندانپزشكي را یاد گرفت؟

در دوره ي جامع آموزش دستيار دندانپزشك (تهيه شده توسط گروه آموزشي دنتال مد) ما به شما هر آنچه كه براي وارد شدن به اين حرفه نياز داريد خواهيم آموخت. اين آموزش ها از زبان يك دندانپزشك تهيه شده اند و بنابراين شما دقيقا آن چه كه يك دندانپزشك از دستيار خود انتظار دارد خواهيد آموخت. عدم نياز به صرف هزينه بالا براي ثبت نام و شركت در دوره به صورت حضوري، عدم نياز به خريد و مطالعه كتب اضافي و حجيم از مزيت هاي اين دوره به حساب مي آيد. همچنين يكي از بهترين ويژگي هاي اين دوره، طراحي و بيان مطالب آن به زبان ساده و به ترتيب از مقدماتي تا پيشرفته تر است. به زبان ديگر اگر شما حتي كوچك ترين پيش زمينه اي از اين حرفه نداشته باشيد، با خواندن تمامي فصول اين دوره به ترتيب، كاملا مباحث را ياد خواهيد گرفت. البته لازم به ذكر است كه بايد علاقمند به يادگيري اين حرفه باشيد.

اين دوره شامل ويدئوهاي آموزشي و فايل هاي pdf به صورت كاملا مصور با توضيحات كامل و واضح مي باشد. علاوه بر اين، 60 روز پشتيباني رايگان از طريق واتساپ براي اين دوره، اين امكان را به شما مي دهد كه پاسخ سوالات خود را در رابطه با مطالب دوره از ما دريافت كنيد.

در اين دوره شما چه چیزی یاد میگیرید ؟

 1.  با حرفه دستيار دندانپزشك به طور كامل آشنا مي شويد.
 2.  وظايف دستيار دندانپزشك را به طور كامل فرا ميگيريد.
 3. با مراحل و روند درمان هاي رايج در دندانپزشكي آشنا مي شويد.
 4. نحوه پذيرش بيماران و اطلاعات مربوط به تشكيل پرونده براي بيماران را ياد ميگيريد.
 5.  با انواع راديوگرافي هاي دنداني، كاربرد و تهيه ي آن ها آشنا مي شويد.
 6. با بيش از 60 نوع ابزارو وسيله و همچنين كليه تجهيزات موجود در مطب دندانپزشكي و نحوه كار با آن ها آشنا مي شويد.
 7.  با انواع مواد مورد استفاده در دندانپزشكي و نحوه صحيح تهيه آن ها آشنا مي شويد.

 

براي دريافت آموزش هاي بيشتردر زمينه دستيار دندانپزشكي كافيست وارد وب سايت علمي آموزشي دنتال مد شويد. علاوه بر دريافت آموزش هاي رايگان در زمينه دستيار دندانپزشكي ، مي توانيد مجموعه آموزشي كامل كه در بالا به ان اشاره شد را نيز دريافت كنيد. 

براي دريافت آموزش ها اينجا كليك كنيد. www.dentalmed.ir

پیج اینستاگرام دستیار دندانپزشک : @dentalmed.ir

و یا https://instagram.com/dentalmed.ir 

زیرمجموعه : رپورتاژ آگهی ,

آموزش کامل دستیار دندانپزشک pdf کتاب آموزش فیلم آموزش دستیار دندانپزشکی

مراحل آموزش کامل دستیار دندانپزشک 

اگر علاقه مند به دستیار دندانپزشک هستید و میخواهید این حرفه ی پر طرفدار رو یاد بگیرید. درست اومدید! قراره در این مقاله به شما بگم برای تبدیل شدن به یک دستیار دندانپزشک باید دقیقا چه مراحلی رو طی کنید. در ادمه با من همراه باشید. 

دستیار دندانپزشک کیست و چه وظایفی دارد؟

قبل از اینکه بخواهید آموزش کامل دستیار دندانپزشک را یاد بگیرید. باید مانند تمام حرفه ها و مهارت های دیگر ، آن را بشناسید. و ببینید اصلا علاقه ای به این رشته دارید؟ توانایی های لازم برای انجام ان در شما وجود دارد؟ وظایف آن را بشناسید و نهایتا اگر واقعا به آن علاقه مند بودید وارد آن مهارت شوید.

دستیار دندانپزشک  فردی است که به عنوان کمک یار دندانپزشک حین انجام فرایندهای درمانی در کنار او بوده و وظایفی از جمله آماده سازی بیمار و یونیت، آماده سازی و تحویل وسایل و مواد مورد نیاز، ضدعفونی و استریلیزاسیون وسایل و تجهیزات و… را بر عهده دارد.

برای اینکه بصورت دقیق با وظایف دستیار دندانپزشک آشنا شوید میتوانید مقاله وظایف دستیار دندانپزشک را از طریق لینک زیر بررسی کنید:

حال که به صورت اجمالی با وظایف دستیار دندانپزشک آشنا شدید بریم سراغ روش هایی که می توانید این مهارت را یاد بگیرید. ابتدا باید در نظر بگیرید که این مهارت هم مانند بسیاری از مهارت های دیگر پس از آموختن اصول و روش های آن ، نیازمند کار و تجربه است به این ترتیب شما میتوانید با هر کدام از روش های زیر اقدام به آموزش دستیار دندانپزشک کنید . برای افزایش مهارت و تسلط باید کار کنید و به مرور زمان و در مدت بسیار کوتاهی شاهد افزایش تسلط تون باشید.

انواع روش ها و مراحل ورود به حرفه دستیار دندانپزشک

۱- بدون هیچ دانش اولیه ای وارد مطب دندانپزشکی شوید.

یکی از روش ها شروع کار بدون اطلاعات و دانش اولیه است. خب این روش معایب زیادی داره. اولا اینکه مسلما هیچ دندانپزشکی ، شخصی رو که هیچ اطلاعات و دانش اولیه ای از رشته دستیار کنار دندانپزشک نداره ، برای کار در مطبش قبول نمیکنه. چون واقعا یک دستیار کمک خیلی زیادی برای بهبود فعالیت های یک دندانپزشک داره. مگر اینکه طبق معمول آشنا باشه که خب در این صورت نیز باز کار سخته و نیاز به تلاش بیشتری از سمت شما داره. علتش هم اینه که دستیار دندانپزشک کارش فقط منشی گری نیست و با منشی گری تفاوت خیلی زیادی داره. در مطب بسیاری از پزشکان ، منشی وظیفه تنظیم وقت برای بیماران رو داره. اما برای مطب دندانپزشک به این راحتی نیست!وظایف مختلفی اعم از پذیرش بیماران، آماده سازی یونیت و بیمار ، آماده سازی ابزار و وسایل و تجهیزات ، کارهای مربوط به استریلیزاسیون و … خواهد داشت.

۲- خرید کتاب دستیار دندانپزشک

کتاب های زیادی برای آموزش نرس دندانپزشک وجود داره. اما بیشتر این کتاب ها حاوی اطلاعاتی هستند که به درد یک دستیار دندانپزشک نمیخوره. بعبارتی اطلاعات این کتاب ها پیچیده و یا بیش تر از اون چیزیه که یک دستیار کنار دندانپزشک باید بدونه. لذا این حجم داده های اضافی باعث سردرگمی فراگیر و البته نا امیدی و عدم توانایی در یادگیری می شه. در بسیاری از رشته های دیگر هم همینطور . از طرفی کتاب ها به دلیل قیمت بالای چاپ رنگی ، به صورت سیاه سفید چاپ می شوند که باعث میشه در تشخیص یک سری اطلاعات مانند ابزارها دقت کافی نداشته باشه. ولی باز بعنوان یک روش جایگزین مطرح است. شما با مبلغی در حدود ۱۰۰ هزار تومان (در زمان نگارش این مقاله) می توانید یکی از این کتاب ها رو تهیه کنید.

۳- شرکت در دوره های حضوری آموزش دستیار دندانپزشک

دوره های حضوری دستیار دندانپزشک توسط موسسات مختلفی بصورت حضوری برگزار میشه.این آموزش ها در اکثر شهرها مانند اصفهان ، شیراز ، مشهد ، تبریز و خیلی از شهرهای بزرگ و کوچیک برگزار میشه. البته در حال حاضر بدلیل مشکلات مربوط به اپیدمی کرونا ، کلاس های حضوری هم بسیار کمرنگ شده است.اما ممکنه بعد از اپیدمی مجدد فعال شوند.این دوره ها معمولا هزینه بالایی دارند. بسته به سرفصل های دوره میتونه در حدود ۱ میلیون تومان (در زمان تحریر این مقاله) هزینه داشته باشه! البته باید هزینه های رفت و امد و خرید کتاب و … هم بهش اضافه کنید. در این دوره ها گواهی شرکت در دوره نیز ممکن است ارائه گردد.باید این نکته مهم رو بهش توجه داشته باشید که :
یک دندانپزشک یا کلینیک دندانپزشکی به گواهی شما نیاز نداره. بلکه به توانایی های شما؛ اعم از توانایی های فردی و علمی و کاری شما نیاز دارد. پس بجای صرف هزینه بر روی گواهی و مدرک و … سعی کنید با روش های مناسب دانش تون و تجربه و تسلط تون رو بالا ببرید. که در ادامه یکی از این روش ها را معرفی می کنیم.

۴- جزوات آموزشی وب سایت دنتال مد

اگر آموزش ها از زبان یک دندانپزشک تهیه شده باشد ، آموزش ها کامل تر و جامع تر خواهد بود.
یک دندانپزشک می داند چه انتظاری از دستیارش دارد.بنابراین اگر می توانید آموزشی پیدا کنید که از زبان یک دندانپزشک تهیه شده است ، بسیار برای شما مفید خواهد بود.
آموزش جامع دستیار دندانپزشک وب سایت دنتال مد دقیقا همین آموزش است. اما این روش مزایای خیلی متفاوت و نابی داره .
 1. اول اینکه در خانه یاد میگیرید با هزینه بسیار پایین تر
 2. دوم اینکه محتوای اضافی نخواهید داشت و دقیقا هر آنچه لازم است رو بصورت کامل علمی و عملی یاد میگیرید.
 3. سوم اینکه تا ۶۰ روز  می تونید هر سوالی داشتید بپرسید و جواب بگیرید. در واقع دو ماه پشتیبانی رایگان داره.
 4. چهارم اینکه واقعا هیچ نیازی به هیچ منبع دیگه ای نخواهید داشت. و هر لحظه می تونید آموزش ها رو در گوشی موبایل و لپ تاپتون مرور کنید.
 5. پنجم اینکه در هر لحظه بروز رسانی ایجاد بشه به ان دسترسی خواهید داشت.
 6. آموزش ها توسط دندانپزشک تنظیم شده و لذا تمام نیاز های آموزشی شما رو در بر میگیره.
 7. کلی در زمانتون صرفه جویی می شه
 8. اموزش بصورت ویدئویی و یا بصورت PDF می باشند.
 9. و ….

آموزش دستیار دندانپزشک

حقوق دستیار دندانپزشک

حقوق دستیار دندانپزشک واقعا متفاوت است. بسته به محلی که کار میکنید اعم از مطب دانپزشکی یا کلینیک ها متفاوت خواهد بود. البته میزان شیفت کاری شما ، میزان تسلط شما و حجم کاری شما نیز در حقوق شما تاثیر گذار خواهد شد. اگر بخواهیم عادلانه تر در مورد حقوق صحبت کنیم باید مطابق قانون کار باشد. البته به شرطی که شما به یک تسلط نسبی و خوب از کارتون رسیده باشید. حتی بیمه هم باید برای شما در نظر گرفته شود. اما خب به دلایل مختلف که فوقا عرض کردم ممکنه این حقوق کم یا زیاد باشه. دقت داشته باشید به مرور زمان و با افزایش تسلط شما ، حقوق شما هم افزایش خواهد داشت. برای اینکه یک دستیار مسلط تاثیر شگرفی در بهبود کارایی یک دندانپزشک می تواند داشته باشد. و  یک دندانپزشک تمایل زیادی به داشتن یک دستیار با توانایی ها و ویژگی های کامل می باشد و تمایلی به از دست دادنش هم نخواهد داشت.

پیج آموزشی اینستاگرام دستیار دندانپزشک

پیج هم راه اندازی شده و بزودی کامل خواهد شد حتما عضو بشید. https://instagram.com/dentalmed.ir و یا در اینستاگرامتون آی دی dentalmed.ir رو جستجو کنید.

جمع بندی

امیدواریم مقاله آموزشی فوق تونسته باشه روش های یادگیری دستیار دندانپزشک رو پیش روی شما بذاره. اگر علاقه مند هستید می توانید یکی از این روش ها را انتخاب کنید. یادگیری این مهارت اصلا سخت نیست و به شرط داشتن علاقه خیلی سریع و البته آسان میتوانید آن را یادبگیرید. برای راهنمایی بیشتر به وب سایت معرفی شده در متن مقاله مراجعه و حتما اگر سوالی داشتید مطرح کنید. مطمئنا پاسخگوی شما خواهند بود
برای سفارش رپورتاژ آگهی با ما تماس بگیرید.

تصویر کاور

عينك آفتابي مدل SP60 مشكي
🔺تخفیف خورد از 89 تومان⬅️ شد : 65تومان
.
🔸 شیک و جدید
🔸 جنس دسته : پلاستیک مرغوب
🔸 رنگ دسته : مشکی
🔸 رنگ شیشه : مشکی
🔸 جنس فریم : پلاستیک مرغوب
🔸 رنگ فریم : مشکی
🔸 دارای UV 400
🔸 روزمره/مجلسی/فشن
💰 🔴 قیمت 65 هزار تومان
.
.

💥 برای سفارش یکی از راههای زیر را انتخاب کنید:
.
پیامک کد 2408953 به شماره 30007419
.
.
🔵 نظرات و سوالات و پیشنهادات خود را کامنت بزارید 🙏
.
📞خرید تلفنی
http://mmor.ir/73D745DB
.
💥خرید سریع
telegram.me/MemarketOrderBot?start=BAE62B0E8E
.
🌐خريد اینترنتی

تصویر کاور

كفش دخترانه مدل KAREL
🔺تخفیف خورد از149 تومان⬅️ شد : 109 تومان
.
🔸 کفش با طرح جدید
🔸 کیفیت بسیار عالی
🔸 فوق العاده نرم و راحت
🔸 اسپرت و سبک
🔸 جنس رویه : ترکیبی
🔸 رنگبندی : سفید
🔸 جنس زیره : PU
🔸 کفی پرسی
🔸 سایز :37 الی 40
💰 🔴 قیمت 109 هزار تومان
.
.

💥 برای سفارش یکی از راههای زیر را انتخاب کنید:
.
پیامک کد 2408947 به شماره 30007419
.
.
🔵 نظرات و سوالات و پیشنهادات خود را کامنت بزارید 🙏
.
📞خرید تلفنی
http://mmor.ir/54C03DFA
.
💥خرید سریع
telegram.me/MemarketOrderBot?start=4B6D3084E3
.
🌐خريد اینترنتی

تصویر کاور

🔺تخفیف خورد 75 تومان
✅ظرفيت اسمی:10400mAh
💢ظرفیت واقعی:1200mAh

🌐خريد اینترنتی

.
🔸 پاور بانک MI

🔸 ظرفیت اسمی : 10400 میلی آمپر

🔸 ظرفیت واقعی: 1200 میلی آمپر

🔸 ولتاژ ورودی و خروجی: 5.0 V

🔸 دارای یک پورت یو اس بی

🔸 ابعاد : 2* 8 * 9 سانتیمتر

🔸 قابلیت شارژر شدن با کابل میکرو USB

🔸 دارای نمایشگر LED میزان شارژ

🔸 دارای چراغ LED

🔸 در رنگهای مختلف ( ارسال به صورت تصادفی)

🔸 مجهز به دکمه پاور جهت خاموش و روشن نمودن دستگاه (با نگه داشتن دکمه چراغ LED روشن میشود)
🔸 سازگاری با انواع گوشی های موبایل، تبلت، دوربین دیجیتال و موزیک پلیرها

🔸 ظرفيت واقعی اين پاوربانك 1200 است . توجه داشته باشيد كه ظرفيت عملي و ميزان شارژ دستگاه با توجه به نوع باطري و ميزان مصرف متغير است و ممكن است شارژ كامل در برخي دستگاهها انجام نشود ، گرچه در اكثر دستگاهها ميزان شارژ قابل قبولي مشاهده شده است
💰 🔴 قیمت 75 هزار تومان
.
.

💥 برای سفارش یکی از راههای زیر را انتخاب کنید:
.
پیامک کد 2408943 به شماره 30007419
.
.
🔵 نظرات و سوالات و پیشنهادات خود را کامنت بزارید 🙏
.
📞خرید تلفنی
http://mmor.ir/2E9C72E0
.
💥خرید سریع
telegram.me/MemarketOrderBot?start=8FA033F142
.
🌐خريد اینترنتی

دانلود جزوه داروشناسی جزوه فارماکولوژی پرستاری شهید بهشتی جزوه فارماکولوژی 1 جزوه خلاصه فارماکولوژی جزوه داروشناسی داروخانه جزوه داروشناسی تکنسین داروخانه جزوه فارماکولوژی پزشکی تهران دانلود جزوه فارماکولوژی مامایی دانلود کتاب داروشناسی Page navigation

جزوه داروشناسی داروخانه یا بعبارتی جزوه داروشناسی تکنسین داروخانه ، موضوعیه که در این تایپک از سایت وارونه بدان خواهیم پرداخت. لطفا در ادامه با من همراه شوید و تا اخر این محتوا رو مطالعه بفرمائید.

شما به یک دلیل وارد این صفحه شده اید! بله شما به این دلیل وارد صفحه جزونه داروشناسی داروخانه شده اید چون علاقه مند به تکنسین داروخانه هستید. بله در واقع شما شرط اول رو یعنی علاقه رو دارید و بنابراین به دنبال یادگیری مهارت نسخه خوانی افتاده اید. پس در این مسیر روی ما حساب باز کنید.

 

شما باید یا در کلاس های نسخه خوانی شرکت کنید و به فکر مدرک باشید و یا به صورت واقع بینانه دنبال یادگیری باشید. برای داروخانه چه فرقی میکنه مدرک داشته باشید یا نه وقتی مهارت ندارید. مهارت در نسخه خوانی مستلزم دانستن یک سری تکنیک هایی هست که باید اونها رو بدونید.

تکنیک اصلی اشنایی اصولی با داروشناسیه! بله درست خواندید داروشناسی....

باید داروشناسی بلد باشید اما چه جوری و چه اطلاعاتی از داروشناسی؟ ایا برای ما در نسخه خوانی مهمه که یک دارویی در کدام گروه حاملگی قرار داره و یا عوارضش چی هست؟ در نسخه خوانی نخیر. برای اینکه چنین اطلاعاتی به درد داروساز و پزشک و ... میخوره.

پس چه چیزی برای ما در نسخه خوانی داروخانه از نظر داروشناسی مهمه؟ به یاد داشته باشید ما بعنوان نسخه پیچ به همه اطلاعات تخصصی داروها نیاز نداریم. دوست خوبم ما به نام دارو فارسی و انگلیسی ، دوز های رایج یک دارو، نام های تجاری متداول اون دارو و البته شکل های متداول اون دارو نیاز داریم. اون هم نه همه داروها.

برای شروع حول و حوش 300 دارو رو باید بشناسید. بله تقریبا همین تعداد

بعد میایید طبق اصول این ها رو میخونید. اگر فراموشتون میشه چاره ای جز تمرین و تکرار ندارید البته میتونید از نسخه های پزشکی آماده هم برای تمرین داروها استفاده کنید چون با مرور نسخه های پزشکی داروها براتون تکرار می شن. 

حالا میخوام برای اینکه دقیقا بدونی باید چه شکلی داروشناسی رو بخونی دو تا صفحه بدرد بخور در این زمینه برات معرفی کنم. یکیش شامل یک سری توضیحات فوق العاده درباره داروشناسی داروخانه است و یک صفحه هم در باره تکنیک بی نظیر استفاده از داروشناسی.

صفحه اول : جزوه داروشناسی داروخانه بر روی لینکش کلیک کنید.

صفحه دوم : تکنیک نسخه خوانی بر روی لینکش کلیک کنید. در این تکنیک خیلی حرفهای جالبی گفته شده و خیلی تمرین های باحالی انجام شده. حتما بهشون سر بزن.

امیدوارم تو دوست خوبم بتونی به اونچه که از نسخه خوانی داروخانه بهش نیاز داری با این اطلاعاتی که بهت دادم برسی.

صفحه اصلی انجمن سایت فروشگاه اینترنتی خرید کارت شارژ تبلیغات کسب درآمد در خانه
آموزش نسخه پیجی در داروخانه